0%

En Çok Rağbet Gören Metaverse Projeleri

31 Mart 2023 - Metaverse
En Çok Rağbet Gören Metaverse Projeleri

En Çok Rağbet Gören Metaverse Projeleri nelerdir? NFT Metaverse’leri, blockchain ve kripto para birimi dünyasında en hızlı büyüyen alanlardan biridir. Sosyal ağlarının ana şirketi Meta’yı yaratmaya karar veren Mark Zuckerberg’in bu ifadeyi popülerleştirmesiyle, blockchain dünyası da bu yenilikçi fikre tepki göstermeye ve Metaverse’de NFT’yi piyasaya sürmeye başladı. Günümüzde, her iki dünyanın en iyilerini birleştiren bir dizi NFT Metaverse projesi var. Metaverse projeleri nelerdir inceleyelim.

Tamadoge

Tamadoge şu anda ortaya çıkan en yeni Metaverse Doge projelerinden biridir. Eğer eğlence, arkadaşlar arasında rekabet ve tabii ki çok fazla maliyet olmadan cebiniz için en büyük kârı arıyorsanız, bu gelecekte satın almayı düşünmek için harika bir seçenektir. İnkar edilemez bir şekilde, Tamadoge’nin maksimum teklifi 2 Milyar olacaktır. Bu nedenle, token oluşturma etkinliğinde dolaşımda 1 milyar token olacak ve 400 milyonu değiştirilmemiş ve borsa listeleri için ayrılmış olacak.

Her Tamadoge NFT, animasyonlu bir 3B’ye ve onunla ilişkilendirilmiş tamamen birleştirilmiş bir modele sahip olacaktır. Bu, Tamadoge NFT’lerinin mevcut metaverse ortamlarına entegre edilmesine izin verecek, yani Tamadoge AR uygulaması, Tamadoge NFT’lerinizle oynayabileceğiniz tek yer olmayacak. Yine de kullanıcılar, Tamadoge NFT’lerini oluşturabilecek, eğitebilecek ve bunlarla savaşabilecek. Projenin hala her ay bir liderlik tablosu var. Bu nedenle, zamanla kazanmak için oynama fırsatları artırılmış gerçeklik deneyimlerini içerecek şekilde genişleyecek ve NFT’nizin Tamaverse’te arkadaşlarınızla oynamasına izin verecektir.

Battle Infinity

Battle Infinity’nin geliştiricileri, blok zincirinde futbol, ​​basketbol, ​​kriket ve hatta kabaddi dahil olmak üzere etkileyici bir fantezi espor ekosistemi başlattı. Bu ekosistem, ana modülü olan IBAT Premier League dahil olmak üzere çeşitli özelliklere sahip bir platform tarafından desteklenmektedir. Ayrıca, 2023’te yatırım yapmak için en iyi kripto para birimi ICO’ları arasındadır. IBAT Premier League’de herhangi bir kullanıcı, takımındaki her oyuncunun o modalitenin NFT’si biçiminde gerçek bir oyuncu olduğu spor takımları oluşturabilir. Her kullanıcının amacı, en rekabetçi takımları oluşturmaktır; bu takımlar daha sonra meta veri evreninde diğerleriyle karşılaşabilir ve art arda birkaç zaferle ödüller kazanabilir.

Ancak Battle Infinity ekosisteminin genişlediği başka alanlar da var. En başından Battle Stake, Battle Arena veya Battle Swap. Tüm oyun ekosistemi, IBAT jetonunuz tarafından yönetilir. Bu belirteçte, kullanıcılar diğer olasılıkların yanı sıra ödüller kazanabilir, takımlarını daha güçlü hale getirmek için NFT satın alabilir, vadeli mevduat yapabilir ve kendi DEX’lerinde stake ederek daha fazla IBAT kazanabilir. Battle Market, Battle Infinity’nin NFT ticaret pazarıdır. IBAT ile bu alanda işlem görebilirler. Kullanıcıların projeden haberdar olmasının en yararlı yolu, yol haritasında öngörüldüğü gibi toplulukla etkileşim kurabilecekleri, bazı özel airdrop’lara erişebilecekleri ve projenin çeşitli aşamalarını takip edebilecekleri Battle Infinity Telegram grubuna katılmaktır. Şu anda Battle Infinity, jetonlarının ön satış aşamasında.

Luck Block

Lucky Block, piyango dünyasında henüz hiçbir projenin olmadığı kadar devrim yarattığı için dünyanın en heyecan verici projelerinden biridir. Giriş koşulları ve yüksek ödüller olmadan küresel ölçekte ilk piyangoyu etkili bir şekilde sunmak için merkezi olmayan ve küresel blok zinciri ve akıllı sözleşmeler ağından yararlanır.

Lucky Block’un sloganı: herkes kazanır. Ve ekibi, yüksek vergilere tabi olmasının yanı sıra, ulusal veya bölgesel kapsamla sınırlı diğer projelere kıyasla bu çekilişin özgürlüğünü temel alarak bu mottoyu savunuyor. Lucky Block, blockchain sayesinde vergi muafiyetini, dünyanın herhangi bir köşesinden herkesin çekilişlere katılmasına izin veren bölgesel kısıtlamalara son vermeyi ve sürekli artan ödüllerin ve verilerin daha düzenli bir şekilde dağıtılmasını garanti etmeyi başarıyor.

Lucky Block, hem piyangolara giriş bileti hem de staking ve diğer girişimlere katılmak için finansal bir araç olarak işlev gören LBLOCK belirteci temelinde çalışır. Bu nedenle Lucky Block, metaverse’deki en iyi NFT projelerinden biri olarak özellikle ilgi çekicidir. Jetonunuz büyük bir takdir potansiyeline sahiptir. Ancak günlük piyangolarda staking ve ödüllerle de kazanabilirsiniz.

The Sandbox

Sandbox şu anda en ünlü metaverse projelerinden biridir. Kadim oluşu ve aynı zamanda evreninin ileri düzeydeki gelişimi sayesinde kripto topluluğundaki önemli figürler ve bu alandaki şirketler tarafından özel ilgi gördü. Oyun tamamen NFT mantığına dayalıdır, burada kullanıcılar farklı şekillerde arsalara yatırım yapabilir ve oyunlarında tamamen sürükleyici bir deneyim yaşayabilirler. The Sandbox dünyası neredeyse tamamen oyuncular tarafından yaratılmıştır ve tek sınır sizin hayal gücünüzdür. The Sandbox içindeki metaverse’de NFT kumarhaneleri oluşturmaktan yeni etkileşimli oyunlar veya harika eğlence parkları oluşturmaya kadar hemen hemen her tür yatırım bu ekosistemde mümkündür. Bu proje süper esnektir, kullanıcıların orada kendi oynanabilir dünyalarını yaratmaları için tüm Kaynakları sunar ve NFT’de arazi, emlak ve metaverse deneyimlerinin ticaretine dayalı benzersiz bir pazara sahiptir.

Sandbox yönetişim belirteci SAND’dir. Bununla birlikte, kullanıcılar oyunun ekonomisine ve ekosistemine katılabilir, arazi parçaları satın alabilir, binalar inşa edebilir, çeşitli öğelere erişebilir ve tüm bunları kendi NFT pazarında spekülatif fiyatlarla yeniden satabilir. Kullanıcıların The Sandbox’a yaptıkları yatırımlardan para kazanmanın en ilginç yollarından biri, örneğin mahallelerine, mağazalara veya The Sandbox’ta özel olarak oluşturulan eğlenceye girişlerde ücret almaktır. Ayrıca, kullanıcıların kendileri tarafından oluşturulan mini oyunlar gibi, oynaması için ödeme mekaniğine sahip küçük öğeler de eklenebilir. Kısacası The Sandbox, metaverse’deki bir oyundan daha fazlasıdır, başlı başına bir deneyimdir. The Sandbox kullanıcıları, kendi evrenlerini yaratma araçlarıyla, ekosistemlerine her gün yeni olanaklar ekliyor ve bu da SAND tokeninin fiyatını oldukça artırıyor.

Decentraland

Decentraland, The Sandbox ile rekabet edecek ana projelerden biridir. Metaverse’de kullanıcıların keşfedebileceği ve emlak yaratmanın, sanal arazi ticareti yapmanın ve bu yatırımları kendi Pazar Yerinde NFT’ler şeklinde müzakere etmenin mümkün olduğu tamamen sürükleyici bir sanal dünya sunan çok benzer bir projesi var. Bu ekosistem için yönetim belirteci MANA’dır. Decentraland ekosistemi şu anda her biri arazi parsellerine, binalara veya kullanıcı karakterleri için çeşitli öğelere karşılık gelen 100.000’den fazla NFT içermektedir. Decentraland ortamı aynı zamanda birkaç gerçek perakende markası için bir deneyimler kozmosu olarak görülme avantajına sahiptir ve bu markalar sonunda bu ekosistemde sanal mağazalar başlatır ve böylece aynı zamanda metaverse dünyasını da deneyimler.

Decentraland’ın iç ekonomisi, bu tür kripto oyunları düşünüldüğünde en güçlülerinden biridir. Jetonu MANA, CoinMarketCap’e göre en yüksek piyasa değerine sahip 33. token. Bu, yatırımcılarının projeyi ve jetonunu çok ciddiye aldığı ve böylece yıllar boyunca bazı ek takdir ve tutarlılık garantileri sağladığı anlamına gelir.

NFT Worlds

NFT Worlds, metaverse konseptini popüler Minecraft oyunuyla birleştiriyor. Proje, sahiplerinin oynayarak kazan mekaniğine sahip oyunlarda kendi metaverse deneyimlerini yaratmak için manipüle edebilecekleri 10.000 benzersiz NFT’nin dağıtılmasıyla başladı. Yani, her NFT size benzersiz bir NFT Dünyaları dünyasını manipüle etme hakkı verir ve burada ayrıca NFT’de 0,4 ETH taban fiyatına avatarlar oluşturmanın da mümkün olduğu bir yerdir.

NFT Worlds’ün ilginç bir yönü, kendi evrenlerini yaratmak için Minecraft mekanizmalarını kullanmasıdır. Bu, WorldEdit ve MCEdit araçlarını kullanarak, bu özel araçlarla ilişkili giriş engelini ortadan kaldırarak sanal dünyalar yaratmanın mümkün olduğu anlamına gelir. NFT Worlds’e normal bir Minecraft istemcisi aracılığıyla erişilebilir, bu nedenle bu ekosistem diğer sistemlerle birlikte çalışabilir ve hatta PC, Xbox, PlayStation ve Nintendo Switch üzerinden erişilebilir.

Blok zincirinde bulunan Metaverse platformlarının çeşitliliğini düşündüğümüzde NFT Worlds benzersiz bir projedir. 100 milyondan fazla Minecraft oyuncusunun ilk andan itibaren aşina olması, kullanımını oldukça sezgisel hale getiriyor. Ekibi ayrıca vizyon ve hırslı bir yol haritası belirledi ve bize öyle geliyor ki bu NFT Worlds için gerçekten de parlak bir gelecek ve sürekli büyüme olabilir.

Souls of Nature

Souls of Nature, henüz lansman aşamasında olan ve metaverse dünyasını alt üst etmeyi vaat eden NFT projelerinden biridir. Proje, toplanabilir kartlar olarak kullanılabilen ve gerçek dünyada gezegenimizdeki tehdit altındaki ekosistemlerin korunmasına katkıda bulunabilen, NFT’deki 9.271 hayvana dayanan kazan-oyna oyunlarından oluşuyor.

Souls of Nature, metaverse projelerinin çalışma şeklini gerçekten bozmayı amaçlıyor ve bunu, benzersiz ve tamamen sürükleyici bir oyun deneyimi yaratmak için Unreal Engine’i kullanarak yapıyor. Kripto pazarında nadiren görülen teknolojiyi uygulayan Souls of Nature, geliştirme ekibinin kendisi tarafından garanti edilen bağışlar yoluyla ekolojiyle bağlantılı projeler için yardımla kendi NFT Pazar Yerinde bir oyun bileşenini, koleksiyonları ve spekülasyonları birleştiriyor.

Souls of Nature’ın gelecek için çok iyi tanımlanmış bir yol haritası var. Oyununuzun demo sürümü yakın gelecekte piyasaya sürülecek ve bunu yönetim belirteci olarak ZOOIE para birimine sahip olacak Pazar Yerinizin geliştirilmesi takip edecek.

MetaCity

MetaCity, Humans of the Metaverse NFT (HOTM) adlı daha büyük bir projeye ait bir NFT koleksiyonudur. Bu özel koleksiyon, kullanıcıların bu proje için dahili bir Pazar Yerinde özgürce inşa edip sonra yeniden satabilecekleri sanal arsalardan oluşur. The Sandbox veya Decentraland’da halihazırda olanlara benzer şekilde MetaCity, kullanıcıların kendi yapılarını, binalarını veya mağazalarını yaratmalarına izin vererek kullanıcılara tam bir yaratma özgürlüğü verir.

2022’nin ilk yarısında MetaCity bir önizleme arazi satışı başlattı. Koleksiyon, ekosistemin ilginç spekülatif potansiyelini gösteren OpenSea gibi ikincil piyasalardan bazılarını satın almak hala mümkün olsa da, hızlı bir şekilde satıldı. Şehir genişledikçe, geliştirme ekibi, Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) olarak hareket eden bir banka ve yeni sanatçıların orada sergileyebilmesi için ana hizmeti NFT fırlatma rampasına sahip bir müze ile yeni özellikler dizisi başlatmayı da planlıyor.

Düzenli girişimlerle 2022 yılının tamamını kapsayacak iyi tasarlanmış bir yol haritası ile proje halen geliştirilme aşamasındadır. Ayrıca, bu geliştirme ekibi zaten iyi çalıştığını kanıtladı. MetaCity projesi nispeten yenidir, ancak belirli bir ortamda emlak ve kullanıcı kreasyonları ile spekülasyonun meta evrenindeki projelere başka bir ilginç rakip olarak kendini göstermektedir. Proje hızla ilerliyor, bu mükemmel bir işaret.

Town Star

Town Star, çok başarılı ilk Facebook oyunlarından biri olan hiper popüler Farmville serisini anımsatan bir çiftçilik blok zinciri oyunudur. Zunga ile ortaklaşa olan geliştirme ekibi Gala Games’in her iki oyun için de aynı olması ve şimdi metaverse’deki bir oyunla bir sonraki başarının ne olması beklendiğine odaklanması şaşırtıcı değil. Ethereum ağına dayanan bu Town Star’ın amacı, sanal bir dünyada NFT öğelerinin mantığına dayanan bir hayvan ve yiyecek çiftliği yaratmaktır.

Town Star blockchain oyunu, şu anda Town Star oynayan 600 milyondan fazla kullanıcıyı kaydederek milyonlarca yeni oyuncunun dikkatini çekmeyi başardı ve bu nedenle dünyanın en büyük kripto oyunlarından biri olmayı hedefliyor. Town Star’ın Farmville’in başarı seviyelerine ulaşması için kat etmesi gereken daha çok yol olsa da, önümüzdeki yıllarda kripto endüstrisi büyüdükçe popülerlik konusunda benzer bir başarı elde etmeleri bile mümkündür.

 

Makale içeriğine eklememizi istediğiniz farklı projeler varsa bizlere ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER:  /  /  /  /  /  /  /  /  /  / 

Play Cover Track Title
Track Authors